1

Yelkenli ve Tekne Tabloları ile Macera Tutkunuzu Duvarlarınıza Taşıyın

Yelkenliler ve tekneler; genel olarak yaz, serinlik, gün batımı ve denizlerin uçsuz bucaksız maviliğini çağrıştıran imgeler olarak öne çıkarlar. Modern tasarım çizgileri ve işlevsellikleri ile yelkenli ve tekne gibi imgeler; ev dekorasyon ürünleri genelinde de sık sık kullanılan aksesuarlar olmuşlardır. Bu noktada yelkenli tabloları ve tekne tabloları gibi dekorasyon ürünleri özellikle deniz tutkunları tarafından ilgi gören tablo çeşitleri arasında yer alır. Yelkenli ve tekne tabloları kapsamında birçok ürün alternatifi yer aldığından her ortama uygun tablo çeşitleri kolaylıkla bulunabilmektedir.

Yelkenli Tabloları ve Tekne Tabloları Kapsamında Öne Çıkan Model Alternatifleri

Genel olarak tekne ve yelkenli tabloları, görsel açıdan zengin ve estetik bir bağlam sunar. Aralarında deniz tabloları ve gün batımı tabloları gibi seçeneklerin de yer aldığı tablo modelleri arasında mavinin en güzel tonlarını resmeden seçenekler mevcuttur. Daha çok sanatsal bir görsellik deneyimine öncelik veren kullanıcılar tarafından tercih edilen yağlı boya tekne tabloları, denizi ve gün batımını göz alıcı bir görsellikte sunarlar. Aynı şekilde yağlı boya yelkenli tablolar, renk tonlarındaki geçişlerin gerçekçi kullanıldığı bir görsellik deneyimi vaat ederler.

Yelkenli tekne tabloları arasında aynı şekilde görselliğin perspektif kurallarına dayalı olarak dağıtılmasını esas alan parçalı tablolar da mevcuttur. Tek bir imajı, 3 parçalı veya 5 parçalı tablo olarak birden fazla kanvasta bütünleyen seçenekler, devamlılığı olan ve dekoratif açıdan zengin bir konsept için idealdir.

Yelkenli Tablo veya Tekne Tabloları Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yelkenli tablo veya tekne tabloları renk kullanımı ve görsel imge açısından zengin kanvas tablo modelleri alırken öncelikli olarak kullanılan boya malzemesine dikkat edebilirsiniz. Piyasadaki üreticilerin birçoğu genel olarak niteliksiz malzemeler kullandığından malzeme açısından kaliteli tablo bulmak zorlayıcı olabilmektedir. Bu noktada duvar tabloları için kaliteyi ve niteliği belirleyen en önemli etkenlerden olan tablo fiyatları, satın alma sürecinde önceliğiniz olabilir. Özellikle WHO yani Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı boya malzemeleri olan Ultra Chrome HDR mürekkepler, kanvas tablolar genelinde görüntü çözünürlüğü ve renk doygunluğunun en önemli belirleyicisidir.