5 Parçalı Kanvas Tablolar
3 Parçalı Kanvas Tablolar
Kare Kanvas Tablolar
Yatay Kanvas Tablolar
Dikey Kanvas Tablolar

Tablo Çeşitleri ile Yaratıcı ve Özgün Dekorasyon Konseptleri

Tasarım odaklı düşünenlerin ve önceliği estetik olanların özellikle ev dekorları kapsamında vazgeçemediği ürünler olan kanvas tablolar; kapsamlı kategori genişliği ile her beklentiden kullanıcıya hitap eden tablo çeşitleri ile öne çıkar. Farklı ölçülerde ve alternatif görsel opsiyonları ile oldukça geniş bir ürün skalasına sahip olan tablo çeşitleri arasında; parçalı tablolar, dikey ve yatay tablolar gibi seçenekler yer alır. Bunun haricinde tablo çeşitleri görsellikleri ve temaları doğrultusunda da sınıflandırılabildiğinden ürün alternatifleri genelinde her çeşit görselliğe odaklanan tablo modelleri mevcuttur.

Tablo Çeşitleri ile İstediğiniz Dekorasyon Konseptini Belirleyin

Yukarıda da anlattığımız üzere kanvas tablolar arasında her ortama ve her dekorasyon konseptine uygun tablo çeşitleri mevcuttur. Şık, görsel açıdan tatmin edici ve farklı tasarımsal dokulara odaklanan bir dekorasyon konsepti için oldukça geniş bir ürün skalası sunan tablo çeşitleri; özellikle parçalı tablolar ve yatay tablolar gibi kırılımlarla kullanıcının dikkatini çeker.

 

Bunun da ötesinde görsel çeşitlilik gibi faktörler göz önünde bulundurulunca özellikle deniz tabloları ve manzara tabloları gibi ev dekorasyon ürünlerinin birçok kullanıcının önceliği olduğunu söylemek doğru olacaktır. Sonraki başlığımızda kanvas tablo modelleri kapsamında şık ve albenisi olan bir ev dekorasyonu için değerlendireceğiniz duvar tablolarından bahsedeceğiz.

Tablo Çeşitleri Genelinde Öne Çıkan Seçenekler

Tablo çeşitleri kapsamında yer alan modeller, genel olarak ürünlerin şekilsel ve tasarımsal özelliklerine göre sınıflandırılmıştır. Bu noktada özellikle parçalı tablolar kullanıcıların ilgisini yoğun olarak çeken tablolar olmakla birlikte, estetik bir görsellik vaat eder. Bunun haricinde yatay tablolar ve kare tablolar parçalıların aksine bütünsel ve devamlılığı olan bir görsel deneyim vaat eden ürün alternatifleri olarak değerlendirilir.

 

Aynı şekilde dikey tablolar da özellikle sanatsal bir dekoratif ambiyans tasarlamak önceliği olan kullanıcılara hitap eden seçenekler olarak değerlendirilir. Tüm bunlar haricinde ürünlerin görsel özelliklerine göre kullanıcıların en çok tercih ettiği ürünler ise şu başlıklar dahilinde sınıflandırılabilir:

Parçalı Manzara Tabloları

Kullanıcılar nezdinde, manzara resimleri içeren tablo modellerinin bütünsel ve tek bir parça halinde olması gibi bir beklenti vardır. Son zamanlarda yeni nesil tasarım ve dekorasyon trendlerinden biri olarak yükselişe geçen parçalı tablolar, kullanıcıların beklentilerini değiştirerek perspektif kurallarını zorlayan ürün seçeneklerini de öne çıkarıyor. Bu noktada manzara tabloları birbirlerini tamamlayan imajlarla oldukça estetik bir dekorasyon deneyimi vaat ediyor.

Parçalı Aşk Tabloları

Duygusal yoğunlukları ve anlamlı imajları ile öne çıkan aşk tabloları; özellikle çiftler için ideal tablo çeşitleridir. Özellikle kırmızı ve tonlarının canlı tonlarının yoğunlaştığı bu seçenekler parçalı tablolar olarak tercih edildiklerinde ilozyonel bir görsel deneyim yaşatırlar. Renk geçişlerinin perspektif kurallarına göre dağılımı duvar tablolarında göz alıcı ambiyans sunmaktadırlar.

Parça Sayısına Göre Öne Çıkan Modeller

Yukarıda anlatılan görsel opsiyonları genel olarak tabloların ölçülerine ve parça sayılarına göre değerlendirmek de mümkündür. Genel olarak 3 parçalı veya 5 parçalı tablolar olarak kategorize edilen bu ürünler; farklı tasarımsal yönelimlere yönelik kullanım seçenekleri de sağlarlar. Bu noktada parçalı tablo opsiyonları şu başlıklar dahilinde detaylandırmak mümkündür:

3 Parçalı Tablolar

Adından da anlaşılacağı üzere 3 parçadan oluşan bu tablo modelleri; görsellerin birbirinden bağımsız fakat görsel açıdan devamlılığı olan bir bağlamda birleşmesine olanak verirler. İzlemesi keyifli, duvar tablosu olarak kullanıldıkları ortamlarda oldukça şık bir deneyim sunan 3 parçalı tablolar; sanatsal bir görsellik deneyimi vaat eder.

5 Parçalı Tablolar

Görselin daha geniş bir ölçekte 5 parçaya dağıtıldığı bu parçalı tablo modelleri; algı ve perspektif kurallarını zorlayan bir görsellik deneyimi vaat ederler. Birbirinin devamı niteliğinde olan görseller ile uyumlu bir ambiyans yaratan 5 parçalı tablolar; görselin her açıdan kusursuz şekilde aktarılmasına olanak verirler.