₺220,00 KDV Dahil
1

Şehir Ülke Tabloları ile Farklı Kültürler ve Silüetleri Duvarlarınıza Taşıyın

Şehir kavramı sadece coğrafi ve idari bir bölgeyi belirli bir sınır çerçevesinde kapsayan konum değildir. Bir topluluğun kültürel, tarihi, sosyal ve mimari dokusu dahilinde bir araya gelerek bütün oluşturduğu; simgeleriyle ve sembolleriyle öne çıkan bölgelerdir. Bu noktada koskoca şehirler ve milyonluk kentler insanların aklında sadece tek bir simgeye indirgenebilir. Örneğin Paris'i Eyfel Kulesi ile İstanbul'u Galata veya Kız Kulesi ile özdeşleştirmek gibi.

Tüm bu etkenler de göz önünde bulundurulduğunda şehirleri şehir yapan sembollerin, imgelerin ve görsellerin aynı zamanda tasarım endüstrisinde, birer dekorasyon ürünü olarak kullanıldığı da söylemek doğru olacaktır. Özellikle kullanıcılarına oldukça geniş kullanım opsiyonları ve estetik dekorasyon seçenekleri sunan şehir tabloları; bütünleyici ve imgesel görsellikleri ile dikkat çekerler. Kanvas tablolar arasında oldukça sık tercih edilen şehir tablo modelleri ile farklı dekorasyon konseptlerine yönelik nüansları ortamlarınıza taşıyabilirsiniz.

Dekorasyon Konsepti Belirlerken Şehirlerin Ruhunu Kullanmak

Şehirleri gözümüzde estetik yapan tek şey onların sadece silüetleri, tarihi dokuları ya da mimari yapıları değildir. Şehirleri aynı zamanda onlarla yaşadığımız hatıralar da bize bağlar. Örneğin seneler önce ziyaret ettiğiniz bir şehir sizin hatıranızda tatlı ve hatırlamak isteyeceğiniz çağrışımlar bırakır. Bu gibi durumlarda sürekli o şehre dair bir şeyler görmek isteyebilirsiniz. O şehri çağrıştıran dekorasyon ürünleri, kanvas tablolar veya duvar dekorları gibi ürünler bile o şehirle ilgili tatlı mı tatlı hatıralarınızı tazelemenize yardımcı olabilir.

 

Özellikle Paris tabloları gibi tablo çeşitleri; romantik çağrışımlar için ideal tablo modelleri olmakla birlikte özel günlerde aşk tablosu olarak da tercih edilebilmektedir. Bunun haricinde İstanbul tabloları gibi dekoratif tablo seçenekleri ise daha çok tarihsel ve mimari figürleri vurgulayan bir ortam deneyimine olanak vermektedirler. Aynı şekilde zaten büyüleyici bir görselliğe sahip olan şehir temalı tablo modelleri bir de parçalı tablo gibi estetik dekorasyon ürünleri ile kullanıldıklarında ortaya daha eşsiz bir ambiyans çıkmaktadır.

Şehir Tabloları Genelinde Öne Çıkan Tablo Çeşitleri

Yukarıda da anlattığımız üzere şehir tabloları genelinde sınırlandırılamayacak kadar çok ürün seçeneği mevcuttur. Fakat genellikle kullanıcıların ürün tercih etme eğilimi belirli tablo modelleri veya ünlü şehirlerin görselliklerini içeren duvar tablolarına doğru kaymaktadır. Bu noktada kategori genelinde öne çıkan şehir tablosu seçeneklerini şu başlıklar dahilinde sıralamak doğru olacaktır:

Paris Tabloları

Şehir temalı dekoratif tablo seçenekleri dendiğinde kullanıcıların aklına ilk gelen seçenek genellikle Paris tabloları olarak öne çıkar. Romantik desenler içeren ve bir aşk tablosu izlenimi de uyandıran Paris tabloları, oldukça şık bir görsellik vaat eder. Tüm bunların yanı sıra; Paris eyfel kulesi tablosu gibi opsiyonlar da belirleyeceğiniz dekorasyon konsepti için tamamlayıcı bir desen ortaya koymanıza yardımcı olacaktır.

Santorini Tabloları

Şirin bir Yunan adası olan Santorini deniz tabloları kapsamında da kullanılan görsellikleri ile dikkat çeker. Mavinin en güzel tonlarını deneyimlemenize olanak veren Santorini tabloları, denizin sonsuzlukta ufuk çizgisi ile buluştuğu bir görsellik deneyimi vaat eder.

İstanbul Tabloları

İstanbul tabloları gerek tarihsel figürleriyle gerekse doğal güzellikleriyle öne çıkan tablo çeşitleridir. Özellikle yatay tablo olarak tercih edildiğinde sanatsal bir deneyim vaat eden İstanbul tabloları arasında Kız Kulesi tablosu gibi seçenekler kullanıcıların en çok ilgi gösterdiği kanvas tablo modelleri arasında yer alır.

Amsterdam Tabloları

Genel olarak özgürlüğün şehri olarak da tanınan Amsterdam, sanatsal aktiviteleri ve müzeleri ile öne çıkar. Dünyadaki en önemli sanatçıların eserlerinin yer aldığı müzelerin yanı sıra kendine özgü kanalları da şehrin silüetini belirleyen unsurlar arasındadır. Bu noktada Amsterdam tabloları da özgün ve yaratıcı bir konsept için tercih edilebilecek duvar dekoru seçenekleri olarak değerlendirilebilirler.

Venedik Tabloları

Venedik tabloları İtalya'nın en güzel ortamlarından biri olan Venice ambiyansını resmeden tablo seçenekleridir. Kanalları ve kano turları ile oldukça renkli bir görsellik sunan Venedik tabloları genellikle parçalı tablo olarak perspektif kurallarını zorlayan bir kullanım sunar. Özellikle İtalya’nın Akdeniz esintilerini hissettiren Roma Tabloları ile benzer dokulara sahip olan Venedik resimleri içeren tablolar; dekoratif açıdan kullanıldıkları ortamlarda bütünleyici bir rol üstlenirler.

Londra Tabloları

Her ne kadar kasvetli bir atmosfere sahip olsa da mimari dokuları ve klasik İngiliz Viktorya dönemi motiflerine gönderme yapan Londra tabloları, vintage tablo desenleri barındırır. Bu noktada klasik tablo olarak da değerlendirilebilecek ürünler, şehrin eski dönem mimari konseptine gönderme yapan görsellikleri ile dikkat çeker.