1

Meyve ve Sebze Tabloları ile İştah Açan Desenler

Sağlıklı yaşam denince akla ilk gelen gıda gruplarından olan meyve ve sebzeler, doğanın bize sunduğu en harika seçenekleri arasında yer alırlar. Öyledir ki kutsal kitaplarda bile kurallara uyan insanların cennette rengarenk meyvelerin en lezzetlileri ile ödüllendirileceği yazar. Bu zamana kadar birçok ressamın, yağlı boya tablolarına konu olan meyve sebze imgeleri; her kültürde bolluğu, bereketi, lezzeti ve sağlığı temsil eder. Durum böyle olunca da meyve ve sebze imgelerinin ev dekorasyon ürünleri genelinde de çok yoğun kullanıldığını söylemek doğru olacaktır. Özellikle kanvas tablo seçenekleri arasında rengarenk opsiyonlarla müşterilerin en çok tercih ettiği ürünler olan meyve tabloları, lezzetli görsellikleri ile her ortam için idealdir.

Sebze ve Meyve Tabloları Kapsamında Öne Çıkan Model Seçenekleri

Sebze ve meyve tabloları yukarıda da anlatıldığı üzere doğanın en leziz gıdaları olan elma, muz ve benzeri gıdaları tema edinen dekorasyon ürünleridir. Aralarında elma tabloları, muz tablosu gibi tablo modellerinin de yer aldığı kategoride, her ortama uygun rengarenk opsiyonlar kolaylıkla bulunabilir. Bunun yanı sıra kategori genelinde tropikal meyve gibi imgeleri konu alan tablo çeşitleri de mevcuttur. Bu gibi seçenekler daha çok sofistike bir dekorasyon konsepti tasarlamak isteyenlere hitap eder.


Aynı şekilde kategori genelinde öne çıkan sebze tabloları daha çok sağlıklı yaşam vurgusu yapmak için idealdir. Sebzelerin metabolizma için ne kadar sağlıklı olduğu da göz önünde bulundurulunca sebze imgesine odaklanan kanvas tablo modellerinin, bu konuda motive edici olduğunu söylemek doğru olacaktır. Önceliği sanatsal ve pastel renklerin görünümüne odaklanan bir mizanpaj olan için ise yağlı boya meyve tabloları gibi seçenekler önerilir.

Sebze ve Meyve Tabloları ile Dekorasyon Önerileri

Sebze ve meyve tabloları başta yemek odaları ve iş yeri gibi ortamlarda iç açıcı bir dekorasyon konsepti için kullanılabilir. Fakat daha yaratıcı bir konsept tasarlamak adına farklı tablo çeşitlerinden yararlanmak da mümkündür. Bu noktada özellikle parçalı tablo seçenekleri, kullanıldıkları ortama şık bir ambiyans kattıkları için meyve resimleri ile oldukça uyumlu bir ürün olarak değerlendirilebilir. Parçalı tablo modelleri haricinde müzeleri andıran bir ambiyans için ise kare tablolar tercih edilebilir. Mutfak tabloları olarak da kullanılabilecek seçenekler olan sebze & meyve tabloları modellerinin her ortama kolaylıkla uyum sağlayacağını söylemek doğru olacaktır.