1

İstanbul Tabloları ile 1000 Yıllık Bir Kültürü ve Tarihi Deneyimleyin

Avrupa'yı ve Asya'yı birbirine bağlayan, yeryüzünde iki kıta üzerine kurulmuş tek şehir olan İstanbul gerek tarihi dokusuyla gerekse doğal güzellikleriyle öne çıkan bir şehirdir. Bin yılı aşan tarihi geçmişe sahip olan İstanbul, üzerinde medeniyetlerin kurulduğu Roma, Bizans, Osmanlı gibi kainatın en kudretli siyasi yapılarının yükseldiği bir coğrafya olmuştur. Kültürel ve tarihi ambiyansının yanı sıra doğal güzellikleriyle de öne çıkan İstanbul, özellikle kanvas tablolar ve benzeri dekorasyon ürünlerinde de tema olarak tercih edilebilmektedir.

İstanbul Tabloları Arasında Öne Çıkan Tablo Çeşitleri

Genel olarak oldukça ürün alternatifinin yer aldığı İstanbul tabloları arasında her zevke ve her ortama uygun seçenekler kolaylıkla bulunabilir. Önceliği şehrin tarihi ve kültürel dokusunu deneyimlemek olanlar, İstanbul tablo modelleri arasından Ayasofya resimleri içeren tabloları değerlendirebilirler. Bunun yanı sıra şehrin dokusunu ve sosyal hayatını yansıtan bir görsellik deneyimi için İstiklal Caddesi tabloları da mevcuttur.

Tüm bunların haricinde şehrin mimari estetiğini öne çıkaran seçenekler için boğaz köprüsü tabloları ve Kız Kulesi tabloları gibi ürün seçenekleri de kullanıcılar tarafından yoğun ilgi çeker. İstanbul dendiğinde akla ilk gelen dini simgelerden olan tapınakları tema edinen Cami tabloları, özellikle dini ve spiritüel bir ambiyans için düşünülen seçenekler arasında yer alırlar.

Eski İstanbul Tabloları ile Şehrin Mazisini Duvarlarınızda Yaşatın

Özellikle şehrin mazisini eski toprak büyüklerinden dinleyenlerin içinde eski İstanbul'a karşı hep bir ukde kalmıştır. Bu noktada her ne kadar görmeseler şehrin mazisini düşlerinde yaşatanlar için eski İstanbul tabloları; buram buram tarih kokan şehrin sosyal hayatını, kültürünü ve güler yüzlü insanlarını deneyimlemelerine olanak verir. Eski İstanbul resimleri içeren bu tablo çeşitleri, evlerde veya iş yerlerinde estetik bir ortam deneyimi için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra daha sofistike bir görsellik için parçalı tablolar gibi seçenekler de bu ürünler nezdinde tüketicilerin ilgisini çeken opsiyonlar; olarak öne çıkarlar.

İstanbul Tablo Modelleri ve Fiyatları

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere Tablo fiyatları söz konusu olunca, işin işine farklı parametreler girer. Baskı malzemeleri ve özellikle de kullanılan boyalar, ürün kalitesini etkilediğinden fiyat kapsamında da belirleyici olacaktır. Özellikle kare tablolar veya yatay tablolar gibi seçeneklerde ölçüye göre fiyat değiştiğinden, tabloların boyutları da farklı ölçütler nezdinde sınıflandırılabilmektedir.