1 2 >

Çiçekli Tablolar ile Rengarenk ve Işıltılı Bir Dekorasyon Konsepti

Çiçekler doğanın belki de üzerlerine en çok şiir ve şarkı yazılan varlıkları. Ressamların en çok resmettiği tema, edebiyatçıların betimlemeye cümleleri destanları sığdıramadığı imgeler. Bu noktada, nadide ve hassas yapıları, izlemesine doyum olmayan estetik güzellikleri ile çiçekler; kanvas tablolar arasında da en çok tercih edilen temalardan biri olarak öne çıkar. Rengarenk bir yapıda olmaları onları evlerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri haline getirmiştir.

Doğaya özlem duyan, bir parça da olsa doğanın nadide bir uzantısını evlerinde barındırmak isteyen herkes evinde çiçek bakar. Kimisi için çiçeklerin anlamı ve çağrışımları o denli büyüktür ki çiçek bakmak da yetmez. Hayal gücü çiçek açan bu kişiler her yeri çiçeklerle ve çiçek temalı dekoratif aksesuarlarla doldurmak isterler. Özellikle çiçekli tablolar veya çiçek resimleri içeren tablo modelleri; çiçeklerin doyum olmayan görselliklerini duvarlarına taşımak isteyenler için en ideal dekorasyon ürünleri arasında yer alır.

Çiçek Tabloları ile Duvarlarınızda Renklerin Aurasını Deneyimlerin

Çiçeklerin vaat ettiği görsellik deneyimini, doğadaki çok az şey insana sunabilir. Yeryüzündeki en estetik canlılardan olan çiçekler özellikle dekoratif amaçlarla kullanıldığında, tarifi kelimelerle yapılamayacak bir aura ortaya çıkar. En güzel renk cümbüşleri ve görsel bileşenleri ile çiçek tabloları; evlerde veya iş yerlerinde ruhun derinliklerin hitap eden bir ambiyans vaat eder. Duvar dekoru olarak kullanıldıklarında her ortama uyum sağlayan çiçek tabloları arasında farklı ortamlar ve farklı dekoratif konseptler için kullanılabilecek parçalı tablolar gibi ürün seçenekleri de mevcuttur.

Çiçek Tabloları Genelinde Öne Çıkan Tablo Modelleri

Aralarında farklı çiçek türlerinin ve varyasyonlarının da yer aldığı çiçek resimleri içeren tablo çeşitleri, yeni nesil bir deneyim vaat eder. Bu bağlamda duvar tabloları arasında oldukça yaygın kullanım seçeneklerine sahip olan çiçek tabloları arasında gül tabloları ve papatya tabloları gibi türe özgü tablo modelleri de mevcuttur. Ağaç tabloları gibi seçenekler ise daha çok doğanın ve yaşamın değerlerine gönderme yapan motifler içeren opsiyonlar olarak öne çıkarlar. Genel olarak kategori genelinde öne çıkan ürünler ise şu başlıklar dahilinde sıralanabilir:

Papatya Tabloları ile Sarı ve Beyazın Eşsiz Uyumu

Masumluğu ve gençliği sembolize eden papatya; estetik olduğu kadar narin de bir çiçektir. Oldukça güzel anlamlara sahip olan papatya tabloları dekoratif amaçlarla özellikle salon tabloları olarak tercih edilir.

Gül Tabloları ile Aşkınızı Sembolleştirin

Aşk tabloları dendiğinde akla ilk gelen tablo modellerinden biri de gül tablolarıdır. Kırmızının en yoğun ve en romantik tonlarını temsil eden gül tabloları romantik bir dekorasyon konsepti için idealdir.

Ağaç Tabloları

Doğa tabloları genelinde oldukça kuvvetli bir motif olan ağaçlar doğrudan doğanın yaşam veren gücünü temsil ederler. Görsellik olarak da etkileyici imgelere sahip olan ağaç tabloları; özellikle doğaya özlem duyan ve doğanın aurasını hissetmek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.

Lale Tabloları

Kültürümüzde de oldukça önemli bir konuma sahip olan laleler; güzelliğin ve estetiğin çiçekleri olarak anılırlar. Bu noktada lale tabloları da içerdikleri estetik bileşenlerle oldukça anlamlı bir dekorasyon konsepti vaat ederler.

Gelincik Tabloları

Gelincik tabloları güzellikleriyle öne çıkan ve kırmızı renginin farklı auralarını barındıran çiçek tabloları olarak öne çıkarlar. Özellikle salon tabloları olarak kullanılabilecek olan gelincik tabloları, tercih edilecekleri ortama ferah ve naif bir ambiyans katarlar. Bunun haricinde gelincik tarlası tabloları da bu ürünler arasında sık sık tercih edilen opsiyonlardır.