1

Mimari Cazibeleri ve Manevi Atmosferleri ile Cami Tabloları

İslam dininin abide-i tapınakları olan camiler, hem eşsiz mimarileri hem de büyüleyici atmosferleri ile izleyen herkeste huşu uyandıran görkemli yapılardır. Bu bağlamda camilerin huzurlu atmosferlerini evlerine taşımak isteyenler için cami tabloları gibi opsiyonlar öne çıkar. Özellikle iç dekorasyon süreçlerinde kullanılan tablo çeşitleri arasında yer alan cami resimleri içeren tablolar; maneviyat odaklı bir iç dekorasyon için oldukça ideal seçeneklerdir. Evlerde ve işyerlerinde semavi hissiyatı kuvvetlendirmek isteyen kullanıcılar için bu gibi dini tablo modelleri, en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Cami Tabloları ile Dekorasyon Tavsiyeleri

Cami tabloları, dini motiflerin yoğun olarak kullanıldığı spiritüel bir atmosfer deneyimi için en uygun dekoratif bileşenler arasında yer alır. Bu noktada, manevi hissiyatı kuvvetlendirmek için ayetli tablo gibi dekoratif unsurların kullanıldığı ortamlarda tercih edilebilir. Aynı şekilde İslam dinin en önemli sembollerinden olan camiler, sembolik olarak Allah'ın evi olarak da anılır. Özellikle bu hissiyatı pekiştirmek isteyen muhafazakar kullanıcılarımız, evlerinde veya iş yerlerinde cami resimleri içeren kanvas tablo modellerini kullanabilirler.

Cami Tabloları Kategorisinde Hangi Tablo Çeşitleri Satın Alınabilir?

Daha önceki yazılarımızda da anlattığımız üzere tasarımsal özelliklerine ve imaj bağlamalarına göre farklı tablo çeşitlerinden söz edilebilir. Bu noktada, cami resimleri ve benzeri dini tablolar kategorisinde; yatay, parçalı, kare ve dikey gibi ürün opsiyonlarından söz etmek mümkündür. Duvar tabloları kapsamındaki modelleri daha detaylı şu başlıklar dahilinde sıralayabiliriz:

Kare Kanvas Tablo Modelleri

Kare kanvas tablo modelleri daha çok sanatsal bir görsel deneyim vaat eden ve imajın kullanıldığı bağlama göre sanat galerisi hissiyatı uyandıran seçenekler olarak öne çıkarlar. Cami resimleri içeren kare tablolar; özellikle ibadethane gibi alanlarda sofistike ve ruhani bir ambiyans oluşturmak için tercih edilebilir.

Yatay Kanvas Tablo Seçenekleri

Özellikle yağlı boya cami tabloları gibi ürün kategorilerinde yatay kanvaslar tercih edilir. Kullanılacak olan görselin tabloya estetik ve albenili bir şekilde oturtulması için yeterli alana sahip olan yatay tablolar, oldukça şık bir görsellik vaat ederler.

Cami Tabloları Fiyatları Hangi Aralıklarda Yer Alır?

 

Tablo fiyatları genel olarak ürünlerin kalitesi, kullanılan malzemeler gibi birçok etkene göre belirlendiğinden, fiyat aralıkları da modellere göre değişkenlik gösterir. Ultra Chrome HDR mürekkeplerin ve üst düzey baskı tekniklerinin kullanıldığı Özgün Dekor baskı atölyelerinde, her ürün fotoğrafçılık sanatının hassasiyetleri göz önünde bulundurularak üretilir. Bu noktada fiyat aralıklarının da piyasadaki merdiven altı üreticilerinin fiyatlarından daha farklı aralıklarda yer alır. Nitelik farkı ve baskı kalitesi gibi etkenler düşünüldüğünde Özgün Dekor'un ürün fiyatlandırmasının niteliğe göre en uygun aralıklarda yer aldığını söylemek doğru olacaktır.