1

Maneviyatınızı ve İç Huzurunuzu Ayetli Tablolar ile Taçlandırın!

İslam dininde manevi olarak ayetlerin tüm müslümanlar için anlamı ve değeri büyüktür. İslam aleminin kutsal kitabı olan Kuran-ı Kerim'de yer alan surelerin kısımlarını ifade eden ayet kavramı, tüm müslümanların hayat tarzını şekillendiren kutsal ifadelerdir. Allah'ın sözleri olarak da anılan sure cümlelerini içeren ayetli tablolar, maneviyatına değer veren kullanıcıların en sık tercih ettiği tablo çeşitleri arasında yer alırlar. Dini tablolar kategorisinde yer alan ve Kuranı Kerim tabloları olarak da sınıflandırılan bu seçenekler; muhafazakar çizgilerin ağır bastığı ve dini aksesuarların tercih edildiği ortamlar için idealdirler.

Ayet Yazılı Tablolar Hangi Ortamlarda Tercih Edilebilir?

Ayet yazılı tablo seçenekleri öncelikli olarak cami, medrese ve benzeri dini ortamlarda kullanılabilir. Özellikle spiritüel motiflerin ağır bastığı dini ortamlar için ideal olan ayetli dini tablolar; ev gibi ortamlarda da kullanılabilir. Namaz kılınan, kuran okunan evlerdeki semavi atmosferin kuvvetlendirilmesine yardımcı olabilirler. Bunun yanı sıra ayet yazılı ürünler, cami tabloları gibi diğer dekoratif unsurlarla uyumlu olduğundan bu gibi kanvas tablo modelleri ile birbirlerini bütünleyebilirler.


Tüm bunların haricinde; Allah'ın kelamı olarak da nitelendirilen ayetler; İslam dini kapsamında bereketle de özdeşleştirilir. Bu noktada evlerine veya iş yerlerini Allah'ın kelamı ve bereketi ile süslemek isteyenler için de ayet ya da dua tabloları tercih edilebilir.

Ayetli Duvar Tabloları Kategorisinde En Çok Aranan Modeller

Ayetli duvar tabloları kategorisinde; parçalı duvar tabloları ve benzeri ürün seçenekleri öne çıkar. Farklı tasarımsal dinamiklere dekorasyon trendlerine göre çeşitli alanlarda kullanılabilecek tablo çeşitleri kapsamında en çok aranan modelleri, şu başlıklar dahilinde sıralamak mümkündür:

Parçalı Ayet Yazılı Tablo Çeşitleri

Genel olarak 5 parçalı veya 3 parçalı tablolar olarak kategorize edilen bu ürünler; birbirlerini tamamlayan, aynı imajın devamlılığına odaklanan görseller içerirler. Ayetli kuranı kerim tabloları da görsel perspektife ve görsel devamlılığa odaklanan seçenekleri ile kullanıcıların ilgisini çekmektedir.

Yatay & Dikey Tablolar

 

Tablolarda görüntünün yerleştirildiği bağlam, görselliğin ve estetiğin etkileyici bir şekilde aktarılabilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu noktada, yatay veya dikey duvar tabloları da kullanılacakları alanlara göre imajın konumlandırılmasını sağlayan seçeneklerdir. Özellikle yatay tablo modelleri ayet resimleri için görsel açıdan daha uygun olsalar da dikey tablolarda da yerine göre tercih edilebilmektedir.